ŠKOLNÍ ROK 2016-2017

Vážení rodiče, milé děti,

máte- li zájem o naše mateřské školy, je možno podávat přihlášky k předškolnímu vzdělávání již od ledna 2017. Tyto děti mají přednost před vyhlášením zápisu, který se obvykle koná koncem dubna, začátkem května. Ovšem podmínkou přijetí jsou také jednoduchá kritéria, která musí dítě zvládnout před nástupem do MŠ viz:.

Jsme tu pro Vás a Vaše děti.

Prosíme kontaktujte nás na:

• Tel: +420 603 210 053

Úhrada za pobyt dítěte v MŠ:

• Školné: 2500,-Kč/měsíc
  • Stravné: 45,-Kč/den

Ředitelka MŠ Veronika Tymichová st.

Aktivity školy

• Aktivity školy se jsou dle školního vzdělávacího programu.
  • ŠVP je stále obohacováno o další projekty
  • PROJEKTY DO KTERÝCH JSME ZAPOJENI:
  • Celé česko čte dětem
  • Škola plná zdraví
  • Úplně zdravá škola

Slovo ředitelky školy o školním stravování:

Již šestým školním rokem působí naše škola v Bakově nad Jizerou a pátým školním rokem v Debři v Mladé Boleslavi. Za tu dobu u nás proběhlo mnoho změn a projektů, které směřujeme ke stále lepším a kvalitnějším podmínkám vzdělávání svěřených dětí. Celý pedagogický sbor se podílel na úpravě ŠVP PP, pro obě vzdělávací místa. A nejen to, jelikož je naším cílem usměvavé dítě a jeho spokojení rodiče, obohatili jsme vzdělávací program o výchovné prvky v oboru „výchova zdravým stravováním“.

V prvopočátku tohoto programu byl návrh z řad rodičů, zda nechceme naše školy zapojit do celorepublikového programu „Úplně zdravá škola“. Registrace nebyla vůbec složitá, a tak začal dlouhý proces proměny školního stravování.

Jistě všichni dobře známe ze své zkušenosti , nebo z klasických reakcích dětí, že některé pokrmy nejsou úplně žádané. V tomto případě jsem nahradila tradiční receptury těchto významných a zdravých surovin novými recepturami, které při servírování dítě neodpuzuje vzhledem , konzistencí ani vůní. Děti tak snadněji ochutnají a vytvoří si nový a lepší stravovací návyk.

V čem dalším spočívá naše obměna je, že tradiční receptury pokrmů připravujeme trochu netradičním způsobem. Kde nám to technologické postupy umožní, nahrazujeme běžnou mouku různými druhy mouk bez lepku. V dnešní době stále přibývá dětí i dospělých, kteří mají na lepek intoleranci, i my takové mezi sebou máme. Připravujeme tedy pokrmy, které mohou všechny děti bez omezení. Ostatním dětem tato změna ani při nejmenším nevadí. Párky a jiné uzeniny ve školce nemáme, náhrada je v masových roládách či masech s nádivkou, jediné, co v našem jídelníčku můžete nalézt je kvalitní šunka s vysokým procentem masa.

Nejen tepelná úprava, ale i studená výroba pokrmů se dosti změnila. Klasické školní přesnídávky a svačiny obohatila výroba o vlastní šlehané tvarohy, mléčné rýže, mléčné krupice, domácí müsli s ovocem a nebo s ovocnými omáčkami. Takové pohankové palačinky s tvarohem mají děti u nás nejraději, a že je v nich něco jiného, než jsou zvyklé z domova, jim vůbec nevadí a velice jim chutná.Tavené sýry nejíme a veškeré pomazánky připravujeme z tvarohu, pomazánkových másel, lučin či žervé. Pečeme si také vlastní chléb plný bylinek, ovesných vloček a slunečnicových semínek . Ke svačině děti pokaždé dostávají ovoce a nebo zeleninu.

V pitném režimu nastaly tyto změny: Mléko připravujeme tradičně a na všechny způsoby, ovšem vynechali jsme kupovaná dochucovadla a nahradili jsme je koktejly z čerstvého ovoce. Místo kupovaných šťáv vyrábíme vlastní limonády jako jsou například citronáda, oranžáda, zázvorová limonáda aj.

Je toho hodně, co se u nás změnilo. Sice na začátku byla obava z nákladů na nákup surovin, ale když se chce tak to opravdu jde.

Veronika Tymichová st.

MŠ Tymiška Debř

V září roku 2012 jsme otevřeli v Debři nad Jizerou u Mladé Boleslavi naši druhou mateřskou školu. Toto vzdělávací místo je po celkové rekonstrukci a plně funkční pro předškolní vzdělávání dětí.

Kapacita Debřské školy je 56 dětí.