Slovo ředitelky školy o školním stravování:

Již šestým školním rokem působí naše škola v Bakově nad Jizerou a pátým školním rokem v Debři v Mladé Boleslavi. Za tu dobu u nás proběhlo mnoho změn a projektů, které směřujeme ke stále lepším a kvalitnějším podmínkám vzdělávání svěřených dětí. Celý pedagogický sbor se podílel na úpravě ŠVP PP, pro obě vzdělávací místa. A nejen to, jelikož je naším cílem usměvavé dítě a jeho spokojení rodiče, obohatili jsme vzdělávací program o výchovné prvky v oboru „výchova zdravým stravováním“.

V prvopočátku tohoto programu byl návrh z řad rodičů, zda nechceme naše školy zapojit do celorepublikového programu „Úplně zdravá škola“. Registrace nebyla vůbec složitá, a tak začal dlouhý proces proměny školního stravování.

Jistě všichni dobře známe ze své zkušenosti , nebo z klasických reakcích dětí, že některé pokrmy nejsou úplně žádané. V tomto případě jsem nahradila tradiční receptury těchto významných a zdravých surovin novými recepturami, které při servírování dítě neodpuzuje vzhledem , konzistencí ani vůní. Děti tak snadněji ochutnají a vytvoří si nový a lepší stravovací návyk.

V čem dalším spočívá naše obměna je, že tradiční receptury pokrmů připravujeme trochu netradičním způsobem. Kde nám to technologické postupy umožní, nahrazujeme běžnou mouku různými druhy mouk bez lepku. V dnešní době stále přibývá dětí i dospělých, kteří mají na lepek intoleranci, i my takové mezi sebou máme. Připravujeme tedy pokrmy, které mohou všechny děti bez omezení. Ostatním dětem tato změna ani při nejmenším nevadí. Párky a jiné uzeniny ve školce nemáme, náhrada je v masových roládách či masech s nádivkou, jediné, co v našem jídelníčku můžete nalézt je kvalitní šunka s vysokým procentem masa.

Nejen tepelná úprava, ale i studená výroba pokrmů se dosti změnila. Klasické školní přesnídávky a svačiny obohatila výroba o vlastní šlehané tvarohy, mléčné rýže, mléčné krupice, domácí müsli s ovocem a nebo s ovocnými omáčkami. Takové pohankové palačinky s tvarohem mají děti u nás nejraději, a že je v nich něco jiného, než jsou zvyklé z domova, jim vůbec nevadí a velice jim chutná.Tavené sýry nejíme a veškeré pomazánky připravujeme z tvarohu, pomazánkových másel, lučin či žervé. Pečeme si také vlastní chléb plný bylinek, ovesných vloček a slunečnicových semínek . Ke svačině děti pokaždé dostávají ovoce a nebo zeleninu.

V pitném režimu nastaly tyto změny: Mléko připravujeme tradičně a na všechny způsoby, ovšem vynechali jsme kupovaná dochucovadla a nahradili jsme je koktejly z čerstvého ovoce. Místo kupovaných šťáv vyrábíme vlastní limonády jako jsou například citronáda, oranžáda, zázvorová limonáda aj.

Je toho hodně, co se u nás změnilo. Sice na začátku byla obava z nákladů na nákup surovin, ale když se chce tak to opravdu jde.

Veronika Tymichová st.